středa, února 04, 2009

konec zimního spánku

Tak konečně se pardubický go klub začíná probouzet ze zimního spánku. Nejdřív minulé úterý přijel na návštěvu Petr Jecha. No prostě musíme všichni začít trénovat na turnaj v Blansku, který se blíží... S Petrem Jechou (č) jsem nejdřív hrála já (b) s H3, což bylo na mě moc, a prohrála jsem. Potom jsme dali H2 a síly se nejen vyrovnaly, ale rovnou se převážily na druhou stranu - zabrala jsem si totiž skoro celou pravou stranu a ještě něco navíc, takže jsme to ani nepočítali. Mezitím se tam ukázal Milan, ale věnoval se pouze slečně... Pak přišel Luboš a vystřídal mě, a jako poslední přišel Peta a hrál protentokrát se mnou, protože jsme na něho jaksi vyzbyla. Petr Jecha si od Luboše bere pouze H5 a zatím vždycky prohrál, někdy o míň, někdy o víc. Zato mě se s Petou moc nedařilo. Zahráli jsme celkem 3 hry, nejdřív rovnou, potom s H2, ta byla nejvyrovnanější (prohrála jsem asi o 10) a potom už ani nevím, ale bylo to drsné.
V úterý 3. února jsme měli další, novou, mladou a veselou návštěvu z Hradce - Anču. První hru jsem hrála já (b) s Petrem Jechou (č) opět s H2. Hra to byla velice vyrovnaná, prohrála jsem o 2,5 bodu; Anča koukala a chroupala oříšky s wasabi. Potom jsem se jí konečně začala věnovat. Pro začátek jsem jí dala H9 a ještě jsme jí radili, což vedlo k tomu, že mě nakonec porazila asi o 40. Potom už přišel Luboš a zahrál si s nejdřív s Petrem Jechou s H5 (se štěstím se mu podařilo zabít jeden černý roh a tak vyhrál) a pak s Ančou. Taky jí dal H9, ale tady se ukázalo, jak je silný a jak umí získávat území a zabíjet. Mezitím přišel Peta, a protože já jsem zrovna hrála odvetu proti Petru Jechovi, koukal na nás. Hrozně se nám líbila černá zeď prostředkem gobanu, která se ale místo útočení na mě spíš starala, aby vůbec ožila. Ožívat Petr umí a taky se mu to podařilo, ale stejně jsem tentokrát vyhrála já. Úplně nakonec zahrál Petr Jecha s Lubošem a dopadlo to jako obvykle, i když tentokrát si Petr nic nenechal zabít, ale za cenu toho, že nezískal moc území. Luboš tak vyhrál asi o 75. A Anča se nechala s H9 pobít od Pety. Teda kluci, jestli na ni příště nebudete hodnější, tak ... vás praštím gobanem (tím mým, ne tím Petovým) :)))
lenicka

Žádné komentáře:

5th World Collegiate Weichi(Go) Championship 2018

Ahoj, od 9.7. do 15.7. jsem se společně s Petrem Střelcem a Janem Vráblíkem, oba z Prahy, zúčastnil studentského turnaje v Cambridge, kter...