čtvrtek, března 05, 2009

hrajeme s Petrem a Petrem

Minulý týden se chtěl Petr Jecha podívat do Evropy. Takže se tam sešli s Leničkou a zahráli H3, Lenička po napínavém průběhu vyhrála, tak zvýšili handicap na 4 a tentokrát vyhrála opět bílá, kupodivu snadněji než před tím. Před koncem jsem už přišel, viděl a občas okomentoval. Pak jsem zahrál s Petrem H7 a povedlo se mi něco pozabíjet a vyhrát, pak jsme ještě zkusili H8 a dopadlo to podobně.
Mezitím přišel Peta (loski, jak se v těch Petrech vyznat, že?) a dal se do hraní s Leničkou, s H4 vyhrála černá a s H3 bílý.
Ve čtvrtek jsme se nesešli, ale zato v pátek překvapil telefon od Loskiho, že si chce zajít večer zahrát do čajovny. Takže jsem se cestou z práce stavil v čajovně a odehráli jsme 3 zajímavé hry. Vyhrál jsem losování, takže první s černými a Peta vzdal, druhou s bílými už to bylo vyrovnanější, ale zase se mi povedlo mít víc bodů. Třetí hra (já opět s černými) byla hodně bláznivá, zabil jsem mu velkou skupinu, ale pak jsem si nedal pozor a on ji přes ko propojil a bylo to zase vyrovnané, pak Peta zábavně redukoval tím, že se vystavil do atari a zahrál jinam, no prostě to bylo zábavné a nakonec jsme napočítali asi o 20 více pro černého.
Další týden jsem musel do zahraničí, takže se v úterý sešli v čajovně Lenička a Loski. Lenička dojí a napíše pár slov a jíst jdu já. (napsal Luboš)
No takže v úterý jsem se netradičně sešla pouze s Loskim. Začali jsme s H3 (pro mě), ale nějak mi to nešlo a když mi začalo všechno chcípat, vzdala jsem. Pak jsme hráli s H4, to už bylo lepší. Víc jsem si hlídala život skupinek a podařilo se mi vyhrát. Třetí hru jsme dali zase H4, shodli jsme se totiž, že je to zábavnější. Ze začátku měl navrch Loski, ale pak se mi podařily dva redukční vpády do jeho vznikajících území a ještě jsem vysqízovala a téměř (až na poslední 2 svobody) zajala docela velkou skupinu bílých kamenů. Loski se tedy pokusil vpadnout do mého středu. Párkrát jsem zareagovala, ale když jsem viděla, že tam 2 oči neudělá, zahrála jsem lehkomyslně jinam. Jenže Loski mi dal přes ko atari na skupinku, kterou když by mi sebral, spojil by svou mrtvou skupinu s jinou skupinou i s invazí do středu. Ko vyhrál, a tím pádem vyhrál i celou hru. Takže to zase bylo napínavé až do konce. (dopsala lenicka)

Žádné komentáře:

5th World Collegiate Weichi(Go) Championship 2018

Ahoj, od 9.7. do 15.7. jsem se společně s Petrem Střelcem a Janem Vráblíkem, oba z Prahy, zúčastnil studentského turnaje v Cambridge, kter...