pátek, listopadu 02, 2007

úterní hraní, tentokrát bez překvapení

Tento týden jsme se sešli jenom v úterý a to ještě po troše nedorozumění až docela pozdě. Honza byl v čajovně dřív, ale já s Petou jsme dorazili až po osmé hodině.
Tradičně jsme s Petou sehráli dvě hry a vrátili se k tradici, že vyhráli bílí. V první hře je měl Peta a ačkoli to zpočátku vypadalo pro černého hodně nadějně, tak v rozhodující chvíli bílý dokázal zajmout kameny v centru, které střihaly jeho skupiny na 3 části a vyhrál o 20 (škoda, kdyby se černému povedlo je zachránit, neměl by bílý šanci, a jeho skupinky by pravděpodobně umíraly). Ve druhé hře to opět s bílými (tentokrát moje) nevypadalo dobře, ale pak černý podlehl vidině svého vedení a pasivně bránil, nechal se moc zatlačit a zredukovat území a bílý vyhrál o 2,5 bodu.
To jsme opravdu rádi, že po extrému z minulého týdne jsme se vrátili k tradičním, vyrovnaným a očekávaným výsledkům (smajlík – neumím, nepoužívám, ale asi takto :-)) ).
Mezitím přišel Milan a zahráli si s Honzou rovnou hru. Milan s bílými kameny poměrně jednoznačně vyhrál.
Taky jsme domlouvali, že bychom mohli vyrazit na turnaj, tak snad to vyjde a za pár týdnů zajedeme do Ostravy.

Žádné komentáře:

5th World Collegiate Weichi(Go) Championship 2018

Ahoj, od 9.7. do 15.7. jsem se společně s Petrem Střelcem a Janem Vráblíkem, oba z Prahy, zúčastnil studentského turnaje v Cambridge, kter...